Naujienos

Girtai vairavusiai vilnietei – 40 tūkst. eurų turto konfiskacija: žodį tarė teisėja ir prokuroras

2018-09-28
Neblaiviai prie vairo sėdusiai ir policijos sustabdytai vilnietei buvo skirta ne tik bauda ir teisės vairuoti atėmimas, bet paskirta ir 40 tūkst. eurų turto konfiskacija. Viena iš priežasčių, kodėl teismas nusprendė nekonfiskuoti automobilio, buvo tai, jog šeimoje yra asmenų, tai yra vyras, kuris turi teisę vairuoti, o transporto priemonė reikalinga vaikų priežiūrai, LRT RADIJO laidoje „10–12“ aiškino Vilniaus apygardos teismo teisėja Daiva Kazlauskienė.
 
Šių metų pradžioje policijos pareigūnai sustabdė vilnietę, kuriai buvo nustatyta didesnė nei 1,5 prom. alkoholio koncentracija kraujyje. Pirmosios instancijos teismas vairuotojai skyrė 1,5 tūkst. eurų baudą ir pusantrų metų laikotarpiui atėmė teisę vairuoti transporto priemonę. 

Tačiau teismas nusprendė nekonfiskuoti automobilio, kurį pažeidimo metu vairavo moteris. Tokį sprendimą apskundė Vilniaus apylinkės prokuratūros skyriaus vyriausias prokuroras Egidijus Motiejūnas, todėl byla pateko į antrosios instancijos teismą, kuris skyrė 40 tūkst. eurų turto konfiskaciją. 

Šis atvejis sulaukė visuomenės dėmesio, nes iškilo klausimas – kodėl skirtas toks griežtas teismo sprendimas?