Naujienos

Prasidėjo gyvūnų migracija: paaiškino, kuriuos pamatyti sunkiausia ir kada kelionę geriau atidėti

2018-09-17
Susidūrimas su gyvūnu gali būti labai pavojingas. Susidūrus su briedžiu, šernu ar stirna, apgadinama transporto priemonė, vairuotojas ir keleiviai gali būti sužeisti ir net žūti. Lietuvos keliuose su stambiaisiais gyvūnais kasmet susiduria apie tūkstantis transporto priemonių, smulkesniuosius gyvūnus suvažinėja keliasdešimt tūkstančių vairuotojų.
 
Gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte. Briedžiai į kelius dažniausiai išeina gegužės, birželio ir rugsėjo mėnesiais, stirnos – gegužės ir lapkričio mėnesiais, šernai – nuo rugsėjo iki gruodžio.
 
 
Susidūrimo su gyvūnu metu pasekmių sunkumą nulemia automobilio greitis, teigiama Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) pranešime žiniasklaidai. Sutemus, naktį ir paryčiais vairuotojams rekomenduojama važiuoti lėčiau. Taip padidėja galimybė laiku pastebėti gyvūną ir išvengti susidūrimo, o kai susidūrimas neišvengiamas – sušvelninti pasekmes.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/auto/patarimai/prasidejo-gyvunu-migracija-paaiskino-kuriuos-pamatyti-sunkiausia-ir-kada-kelione-geriau-atideti.d?id=79071927