Naujienos

Apklausos rezultatai: kodėl lietuviai autobusuose nesisega saugos diržų?

2018-09-14
Viešojoje erdvėje pradėjus vis daugiau kalbėti apie saugų keliavimą tarpmiestiniais autobusais ir poreikį segtis saugos diržus vežėjai savo iniciatyva surengė apklausą keleiviams. Apklausos metu buvo siekiama sužinoti, kiek keleiviai žino apie saugų keliavimą, kokios priežastys lemia tai, kad jie nesisega saugos diržų kelionės metu. Rezultatais dalijasi vežėjos „Kautra“ atstovas Mindaugas Sakalauskas, rašoma pranešime.
Apklausos metu buvo apklausti skirtingų šalies autobusų vežėjų keleiviai. Iš viso buvo apklausti 792 vartotojai, pirkę ar ieškoję autobusų bilietų internetu. Net 68% dalyvavusiųjų apklausoje minėjo, kad nesisega saugos diržų kelionės metu.
„Iš apklausos matome, kad tai yra kompleksinis klausimas. Keleiviai nežino apie būtinybę segtis diržus, ne visų vežėjų autobusai turi diržus, o dalis keleivių dar nesupranta poreikio keliauti saugiai. Tam rudens pradžioje darėme akciją, kuomet administracijos darbuotojai lipo į autobusus ir priminė keleiviams apie saugos diržų svarbą. Lipo ir direktoriai, ir vadybininkai, ir stočių vadovai. Tai buvo ir pagalba vairuotojams ir priminimas, kad jie taip pat atkreiptų keleivių dėmesį į šią temą. Buvo puiki proga išeiti iš kabinetų ir pabendrauti su keleiviais“, – pasakojo vežėjų atstovas.
Didžioji dalis apklaustųjų (30%) paklausus, kodėl nesisega saugos diržų, atsakė, kad jų autobusuose tiesiog nėra.


Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/saugukelyje-lt/apklausos-rezultatai-kodel-lietuviai-autobusuose-nesisega-saugos-dirzu-787-1027484?c=787