Naujienos

Užėmei mano vietą, gal nori pasiimti ir mano negalią?

2018-07-03
Korteles su tokio ir panašaus turinio tekstais už neįgaliųjų statymo vietose paliktų automobilių valytuvų praėjusį trečiadienį paliko neįgaliojo vežimėliuose sėdintys žmonės. Asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ tokią akciją surengė drauge su Vilniaus apskrities policijos komisariatu – kol kas apsiribota tik įspėjimais Kelių eismo taisyklių pažeidėjams.
Reikia šviesti visuomenę „Tokia idėja kilo mūsų asociacijos nariui Jaroslavui. Pasak jo, dar labai daug žmonių palieka automobilius neįgaliesiems skirtose vietose. Susisiekėme su kelių policijos atstovais ir sutarėme dėl bendros akcijos, kuri skirta visuomenei šviesti“, – pasakoja asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentas Rokas Jarašius.
Jo teigimu, ne vietoje pastatyti automobiliai – viena iš problemų, trukdančių judėjimo negalią turintiems žmonėms gyventi savarankiškai. „Daug kas iš mūsiškių nesiryžta išvažiuoti į miestus, ypač – didžiuosius. Sostinėje automobilių daug, statymo vietų trūksta, todėl niekada nežinai, ar turėsi kur sustoti“, – pasakoja asociacijos prezidentas.
Vilniaus rajone gyvenantis Jaroslavas sako su automobilių statymo problema susiduriantis dažnai. „Kai kurie žmonės mano: na ir kas, kad užėmiau neįgaliojo vietą, aš gi skubu, o neįgalusis gali savo automobilį palikti ir kitur. Nepagalvoja, kad ir mes galime turėti reikalų, skubame, tačiau turime nuolat baimintis, ar rasime, kur pasistatyti automobilį. Dažnai mūsų vietas užima ne tik „sveikieji“, bet ir tokios teisės neturintys neįgalieji“, – sako Jaroslavas.
Pasak jo, dar viena problema – kai vairuotojai savo transporto priemones pasistato per arti neįgaliojo automobiliui skirtos vietos. „Tada mes negalime išsikelti savo vežimėlio iš salono ar jį įsikelti. Kartą man pačiam teko gerą valandą laukti, kol grįš automobilio savininkė ir teiksis patraukti savo transporto priemonę. Dažniausiai mums skirtos vietos užstatomos prie prekybos centrų, poliklinikų“, – aiškina Jaroslavas. Vyras sako, kad ir į pastabas ne visi vairuotojai reaguoja geranoriškai. Paprašyti pasitraukti kai kurie drebia: „Kas tu toks, kad reikalautum“, arba net pagrasina fiziniu smurtu.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/auto/naujienos/2018/07/02/news/uzemei-mano-vieta-gal-nori-pasiimti-ir-mano-negalia--6824745/