Naujienos

Kokiu atstumu yra saugu aplenkti dviratininką? Sieks įteisinti reikalavimą

2018-07-03
Lietuvoje dviračiai vis labiau populiarėja – daugėja juos naudojančių žmonių, tiesiama daug naujų ir remontuojama senų dviračių takų, o ir pati transporto priemonė vis dažniau naudojama ne tik laisvalaikiui, bet ir kasdieniam susisiekimui.
Vis tik dviratininkų saugumo situacija kelyje dar nėra gera – nemaža dalis automobilių vairuotojų rizikuodami sukelti avariją dviratininkus lenkia itin nedideliu atstumu.  Ekspertai teigia, kad kiekvienas vairuotojas savaip interpretuoja lenkimo atstumą, o didesnį eismo saugumą galėtų užtikrinti Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimas.

Konkretus atstumas – nenurodytas

Lietuvos KET konkretus atstumas neįrašytas – čia tik nurodyta, kad prieš pradėdamas lenkti, vairuotojas privalo įsitikinti, jog bus užtikrintas saugus atstumas.  Konkretaus atstumo, kuriuo būtų lenkiami dviratininkai, įtvirtinimui pritaria ir vairuotojai. Įsibėgėjus dviračių sezonui, draudimo bendrovė „Ergo“ atliko vairuotojų nuomonės apklausą dėl eismo saugumo. 

75 proc. respondentų pritarė, kad transporto priemonės vairuotojas lenkiantis dviratininką turėtų laikytis konkretaus atstumo.  Likusioji dalis – 25 proc. – apklaustųjų nurodė, kad kiekvienas vairuotojas turėtų įsivertinti individualiai pagal konkrečią situaciją. Tokios nuomonės dažniau laikosi 56 m. ir vyresni respondentai.


Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/auto/saugus-eismas/2018/06/26/news/kokiu-atstumu-yra-saugu-aplenkti-dviratininka-sieks-iteisinti-reikalavima-6755733/