Naujienos

Kas vyksta, kai prie vairo sėdama jaučiant pagirias

2018-02-12

Apsunkusi, maudžianti, skausmo kamuojama galva, nemalonus spengimas ausyse ir mirgėjimas akyse, netvirtai dėliojamos kojos, neužtikrinti judesiai – maždaug taip atrodo pagirių kamuojamas žmogus. Arba bent jau tokią savijautą sukelia vadinamasis „Pagirių kostiumas“, kurį 15min pasitelkė eksperimentui ir įvertino, kaip sektųsi vairuoti išties pagirių kamuojamam žmogui.

 

Minėtą „Pagirių kostiumą“ į Lietuvą atsivežė „Ford“ atstovai. Jį sudaro kelios esminės dalys: svoriai rankoms, kojoms, kūnui ir galvai, paverčiantys judesius ne itin tiksliais ir koordinuotais, taip pat – specialūs akiniai, kurie matomą vaizdą padaro blausesnį.

 

Akiniuose įmontuota ir spalvą pakeičianti detalė, taip pat – lemputė, įkyriai šviečianti į vieną akį. Ant galvos dėvimos garsą slopinančios ausinės, kuriose skamba ne girdimas, o labiau fiziškai pajuntamas garso takelis. Grotuve galima pasirinkti vieną iš dviejų skirtingų „dainų“ – galvos skausmo arba tiesiog nemalonius pojūčius sukeliantį „miksą“.


Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/saugukelyje-lt/15min-eksperimentas-kas-vyksta-kai-prie-vairo-sedama-jauciant-pagirias-787-922572