Naujienos

Viena iš priežasčių, kodėl daugėja avarijų: kam vairuotojams reikalingos rankos?

2018-01-08

Lietuvos automobilių kelių direkcijos laikinasis vadovas Vitalijus Andrejevas, kalbėdamas apie nuolat didėjantį avarijų skaičių, įvardijo problemą, kurią daugelis tarsi žino. Tačiau nesuvokia, kokią įtaką ji daro ne tik eismo saugumui, bet ir sklandžiam srautui. Pagalvokite, ar visuomet vairuodami rankas laikote ant vairo? Ar visuomet akys stebi, kas dedasi prieš automobilį ir aplink jį?

Kas yra pašalinė vairuotojų veikla

Saugaus eismo specialistai nevynioja žodžių į vatą: avarijų nuolat daugėja, o iki 34 proc. eismo įvykių nutinka dėl pašalinės vairuotojų veiklos. Dažniausiai dėl to, kad vairuodami jie naudojasi išmaniaisiais telefonais. Tik nebūtinai jais kalba ar rašo trumpąsias žinutes. Didžiausia bėda – naršantys internete vairuotojai. Tą eismo dalyviai daro ir stovėdami spūstyse, ir važiuodami greitkeliais – telefonai tapo mūsų gyvenimo dalimi. Todėl saugumui iškilo papildomų pavojų.


Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/saugukelyje-lt/viena-is-priezasciu-kodel-daugeja-avariju-kam-vairuotojams-reikalingos-rankos-787-899982