Naujienos

Keliuose išsiblaivė dar ne visi vairuotojai: beprasmiškos žūtys bado akis

2017-11-06

Nors oficiali statistika rodo, kad neblaivių vairuotojų sukeliamų eismo įvykių kasmet mažėja, dėl jų kaltės vis dar skaičiuojamos beprasmiškos žūtys. Sugriežtinta atsakomybė ir kontrolė padeda, tačiau to neužtenka. DELFI domisi, kas pakeistų situaciją.

Kovojimas vien su neblaiviais vairuotojais – neefektyvus

VšĮ Kelių ir transporto tyrimo instituto (KTTI) Saugaus eismo skyriaus viršininkas Mindaugas Katkus perspėja, kad eismo įvykius dėl neblaivių vairuotojų sunku prognozuoti. Tokie eismo įvykiai gali nutikti bet kur ir bet kada.

„Statistikoje ryškių pokyčių šiuo klausimu pastaraisiais metais nėra. Yra nedidelis eismo įvykių dėl neblaivių eismo dalyvių kaltės dalies sumažėjimas. Apskritai labai džiugina pastaraisiais metais žymiai išaugęs visuomenės dėmesys alkoholio keliamoms problemoms – jei dėmesys išliks, neabejoju, kad teigiami pokyčiai pasimatys ir eismo saugumo statistikoje“, – tiki M. Katkus.


Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/projektai/saugus-eismas/keliuose-issiblaive-dar-ne-visi-vairuotojai-beprasmiskos-zutys-bado-akis.d?id=75807103