Naujienos

„Mercedes“ eksperimentas su „pėsčiaisiais“: kaip veikia naujausios saugumo sistemos?

2017-10-26

Šiuolaikinių automobilių gamintojai dažnai tarpusavyje varžosi ne tik varikliais ar dizainu. Vis didesnę svarbą įgauna technologijos: saugumas ir junglumas („connectivity“). Bet šįkart – apie saugumą.

Juostos palaikymo arba perspėjimo sistemomis jau nieko nebenustebinsi. Tačiau avarinio stabdymo sistemos – visai kas kita. Daugelis apie jas yra girdėję tik teoriškai arba matę reklaminius filmus.

Ar tikrai šiuolaikinės saugumo sistemos gali sustabdyti automobilį, jei prieš jį išbėgs pėstysis ar gyvūnas? Ar galima išvengti smūgio į kito automobilio galą?

Šios pusiau autonominio vairavimo sistemos – jau nebe svajonė, o realybė. 15min žurnalistai kartu su „Mercedes“ vairavimo instruktoriais išbandė naują „Mercedes Benz E-Class Coupe“, kuriame sumontuotos būtent tokios saugumo sistemos.

Automatinį sustojimą, užfiksavus kliūtį ir automatinį automobilio parkavimą užtikrina specialūs davikliai. O kas „pamato“ į gatvę išbėgusį pėstįjį?

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/saugukelyje-lt/mercedes-eksperimentas-su-pesciaisiais-kaip-veikia-naujausios-saugumo-sistemos-787-871360