Naujienos

Artėjantį sekmadienį Lietuvoje bus minima keliautojų ir vairuotojų diena

2017-09-20

Kiekvienų metų paskutinį rugsėjo sekmadienį yra minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Šiemet jos data - rugsėjo 24. Vairuotojus ir visus keliautojus globoja šventasis Kristoforas.

Projektą, kuris vykdomas nuo 2009 metų, inicijavo Susisiekimo ministerija, Lietuvos Vyskupų Konferencija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Tokios dienos tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį, didinti kultūrą keliuose, atsakomybę, kad mažėtų žūčių ir sužeistų žmonių eismo įvykiuose.

Šiais metais, iki rugsėjo mėnesio, žuvusiųjų keliuose skaičius yra didesnis nei tą patį laikotarpį 2016-aisiais.

Šią dieną bažnyčiose meldžiamasi už visus keliaujančius, tarp jų ir transporto priemonių vairuotojus. Katalikų bažnyčiose šv. Mišių metu bus meldžiamasi ir prašoma Dievo palaimos globoti visus keliaujančiuosius, su visuomene bendraus policijos pareigūnai, bus dalijami atšvaitai, kita prevencinė saugaus eismo medžiaga, policijos pareigūnai šiai dienai paminėti organizuoja ir kitus renginius.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/saugukelyje-lt/artejanti-sekmadieni-lietuvoje-bus-minima-keliautoju-ir-vairuotoju-diena-787-854978