Naujienos

Gribžinių bendruomenė organizavo saugaus eismo akciją mokslo metų pradžios šventės metu

2021-09-04

Rugsėjo 4 dieną Gribžinių bendruomenė organizavo saugaus eismo akciją mokslo metų pradžios šventės metu. O kur šventė, ten ir kalbos, pamokymai, pajuokavimai... Kad kalbos nebūtų tuščios, o suteiktų ir naudingos informacijos bendruomenė pasikvietė į svečius Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnę Astą Zbarauskienę.

 

Bet prasidėjus mokslo metams, nepamirštame, kad saugoti turime ir vieni kitus, o ypač – savarankiškai į mokyklą žengiančius mokinukus. Nesvarbu ar toli, ar arti, ar pėstute, ar „ratuoti“ pasiekiame ugdymo įstaigas – visi esame eismo dalyviais, todėl privalome žinoti saugaus eismo taisykles.

 

Kolektyviai dalyvaudami pokalbyje su bendruomenės pareigūne A. Zbarauskiene renginio dalyviai išgirdo daug pamokančių istorijų, kurios televizijos fone nuskamba tik kaip statistinis faktas, o įvykį išgyvenusių žmonių gyvenimuose lieka skaudi netektis, su kuria tenka taikytis kiekvieną dieną. Visi priėjo bendrą išvadą, kad nuolatos kartojant ir primenant saugaus elgesio taisykles vaikams padės išsiugdyti kultūringą ir atsargų elgesį kelyje.

 

Bendruomenės pareigūnės paruoštų klausimų pagalba visi dalyviai prisiminė kelių eismo taisykles:

 

1. Pėsčiųjų apsauga tamsiuoju paros metu, kas? – Atšvaitai, šviesą atspindinti liemenė, žibintuvėlis.

 

2. Važiuoti vienam važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims.

 

3. Ar galima elektriniu paspirtuku vežti kitą asmenį? – Ne.

 

Ir dar daug kitų klausimų kiekvienas dalyvis išsitraukė, o už teisingą atsakymą galėjo pasirinkti vertingą suvenyrą – atšvaitą, rašiklį, pieštuką, magnetinę užrašų knygutę ar kvapą į mašiną su Klaipėdos rajono policijos logotipu.

 

 

Po prasmingų pokalbių ir žaismingos viktorinos apie saugų eismą, visi dalyviai vaišinosi gardžia ant laužo virta grybų sriuba bei naminiais patiekalais iš grybų. Viso renginyje dalyvavo 30 įvairaus amžiaus dalyvių.

 

Tai – penktasis bendruomenės renginys, dalyvaujant konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2020 – 2021 m. “.

 

Daugiau apie renginį:

https://mano-gargzdai.lt/component/k2/item/24590-tradicineje-gryb-sventeje-gribziniuose-demesys-eismo-saugumui-fotogalerija

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=gribziniai&set=a.1827238814115838

https://www.facebook.com/photo?fbid=1312140785909166&set=a.441193406337246

https://gargzdai.lt/gribziniu-bendruomeneje-baigtas-saugaus-eismo-projektas/