Naujienos

Panemunio kaimo bendruomenė organizavo saugaus eismo renginį

2021-08-15

Rugpjūčio15 dieną Panemunio kaimo bendruomenė organizavo saugaus eismo renginį. Kai išgirsti vakarais žiogų smuiko koncertą, suvoki – vasara ruošiasi atsisveikinti, dovanodama  paskutinę savo šventę – Žolinę. Kaip ir kasmet per Žolinę panemuniečiai ir svečiai rinkosi į tradicinį kraštiečių susibūrimą. Panemunio biblioteka pakvietė į „Čiobrelių kiemą“, kuriame skambėjo eilės, garavo čiobrelių arbata ir kvepėjo obuolių pyragas.  Svajingą nuotaiką kūrė jauna atlikėja, bardė Raminta Rimiškytė, saksofonininkė Dominyka ir muzikantas Sigitas Malinauskas. Kraštiečiai gėrėjosi dailininkės Aušros Viduolienės darbų paroda. Panemunio bendruomenės šeimininkės tradiciškai vaišino žuviene ir kitais gardumynais.

 

Renginio vedėjos Vitalija Pivoriūnienė ir Elena Baronienė renginio metu pristatė bendruomenės vykdomą projektą „Eismo saugumas bendruomenėse“. Priminė apie vykdytas veiklas ir rezultatus, papasakojo koks naudingas šis projektas ir pasidžiaugė, kad panemuniečiai  noriai įsijungė į naujas dar nepatirtas veiklas. Susirinkusiesiems priminė, kad vakarai tamsėja, prasideda lietingi orai, todėl būtina pasirūpinti savo matomumu kelyje. Renginio dalyvius pakvietė į žaidimą „Pažįstu ženklą – žinau kelią“. Bendruomenės namų kiemelyje buvo paslėpti kelio ženklai, kuriuos reikėjo atrasti, atskubėti pas bibliotekininkę Eleną, pasakyti teisingą jų reikšmę ir gauti dovanėlę. Su šia užduotimi visi puikiai susitvarkė ir gavo daug saldžių prizų.

 

Panemunio bendruomenė paruošė ir išleido informacinį leidinį – lankstinuką „Panemunis. Lankytinos vietos“. Jis buvo pristatytas šventės metu. Lankstinukui medžiagą surinko bibliotekininkė Elena Baronienė. Norintys turėti lankstinuką, jį ras bibliotekoje. Renginio  pabaigoje dalyviai leidosi į ekskursiją „Pažinkime Panemunį iš naujo“, kurią vedė Irena Veikšrienė. Prieš iškeliaujant – visiems buvo pristatytas kelionės pėsčiomis instruktažas, kadangi kelionė vykdoma ir važiuojamąją kelio dalimi, kur nėra pėsčiųjų tako. Buvo primintos kelių eismo taisyklės, keliautojai puikiai atsakė į pateiktus klausimus, kaip reikia elgtis pėstiesiems kelyje ir su puikia nuotaika pradėjo žygį. Visos dienos renginiuose dalyvavo apie šimtą žmonių.

 

Tai – trečiasis bendruomenės renginys, dalyvaujant konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2020-2021 m.“.

 

Daugiau apie renginį:

https://www.facebook.com/panemuniobendruomene/posts/3605628956206908?__cft__[0]=AZXO0C-ihOVSc5qToVDFnUG_-N3engn5rqU0z7-0xvGFnfMQLfV1-I-o4byLmnOe7lx_oZDlfub8e22pztXIsKC_ppOoS6ER1NB7L_c6zmbeu1c_6-jKIcRX1ybLwSceNscvNN1bX78kZmG6D94OJESRGWJ17Ebds1b07v6k-b7aEelhEH2gITbHleZTKKsjWa0&__tn__=%2CO%2CP-R 

https://www.rokiskis.rvb.lt/news/3249/86/Panemunieciu-tradicinis-susiburimas-Zoline-Ciobreliu-kiemas/d,detail3/

https://www.grokiskis.lt/aktualijos/ciobreliu-kiema-laiste-lietus