Naujienos

Gribžinių bendruomenė organizavo edukacinę saugaus eismo ekskursiją

2021-08-06

Šių metų rugpjūčio 6 dieną Gribžinių bendruomenė ketvirtąjį „Eismo saugumas bendruomenėse 2020–2021“ renginį pravedė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato teritorijoje.

 

Kas daugiau gali žinoti apie eismą, jei ne policijos pareigūnai? Būtent jie pasitiko renginio dalyvius savo patalpose ir maloniai aprodė darbo vietą, priemones, įvairią įrangą, atskleidė subtilius policijos pareigūnų darbo elementus.

 

Susitikimo metu edukacinę pamoką vedė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Diana Pipirienė (toliau – Bendruomenės pareigūnė).

 

Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji su susidomėjimu tyrinėjo Bendruomenės pareigūnės atvertą lagaminėlį. Tai daktiloskopų darbo įrankių rinkinys. Imdama vieną po kitos priemones, Bendruomenės pareigūnė paaiškino, kad daktiloskopijos specialistas į įvykio vietą visada pasiima bent aštuonių rūšių specialių įvairiaspalvių miltelių, kurie išryškina paliktus pėdsakus, kelis prožektorius, pirštines, bent trijų rūšių šepetėlius.

 

Gilindamiesi į policininkų darbą, renginio dalyviai buvo supažindinti su specialiomis sulaikymo patalpomis. Patys drąsiausi galėjo pabuvoti „už grotų“. Moterims buvo leista prisiliesti prie šaltų ginklų, kuriais ne ką mažiau domėjosi ir augantis jaunimas.

 

Edukacijos pabaigoje bendruomenės pareigūnė nusivedė renginio dalyvius prie policijos patrulių automobilių. Renginio dalyviams buvo įdomu ne tik kokiu greičiu jis važiuoja, bet ir visa kita įmantri įranga. Patikrinti saugos diržai, jų veikimo mechanizmas. Bendruomenės pareigūnė priminė, kad saugos diržai yra svarbūs kiekviename automobilyje, todėl vairuotojas, būdamas atsakingas ne tik už save, bet ir vežamus keleivius, turėtų juos įspėti, kad prisisegtų diržus. Atkreiptas dėmesys ir į vaikus. Žemesni kaip 135 cm ūgio vaikai lengvuoju ar krovininiu automobiliu vežami prisegti jų ūgiui ir masei pritaikytomis vaikų prisegimo sistemomis pagal gamintojo nurodytą dydžio intervalą ir didžiausią vaiko masę arba grupes, kurios yra nurodytos Kelių eismo taisyklėse.

 

Nepamiršdami savo tikslo – eismo saugumo, renginio dalyviai atidžiai išklausėir pasikartojo Kelių eismo taisykles. Atkreiptas dėmesys į tai, kad greitai į mokyklas sugrįš moksleiviai, todėl priminta, kad kelyje reiks būti itin atidiems. Vaikai dažniausiai yra pėstieji, todėl privalo elgtis drausmingai siekdami išvengti pavojų. Į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti perėjos ribų. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.

 

Kad tamsiu paros metu nepamirštų naudotis šviesą atspindinčiais atšvaitais, kiekvienas dalyvis gavo jį dovanų. Viso renginyje dalyvavo 7 suaugę ir 6 vaikai.

 

Tai – ketvirtasis bendruomenės renginys, dalyvaujant konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2020-2021 m. “.

 

Daugiau apie renginį:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=195405432611115&id=103306781820981&__tn__=-R

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1806462502860136&type=3

https://mano-gargzdai.lt/component/k2/item/24403-gribzini-bendruomenes-eismo-saugumas-bendruomenese-2021-2021-renginys-policijos-patalpose-fotogalerija