Naujienos

Panemunio kaimo bendruomenė organizavo saugaus eismo dviračių žygį

2021-06-22

Birželio 22 dienos vakarą Panemunio bendruomenės taryba visus kvietė dalyvauti dviračių žygyje. Šis žygis –antrasis renginys, kurio metu bendruomenės nariai ne tik turiningai leidžia laiką, bet ir gilina žinias eismo saugumo temomis, gauna įvairių priemonių, kad tamsiu paros metu žmonės būtų matomi.

 

Žygio startas – bendruomenės kiemelis, čia rinkosi žygio dalyviai. Prieš žygį aptarė kelių eismo taisykles, apžiūrėjo transporto priemones. Visus susirinkusius pasveikino bendruomenės pirmininkė Vitalija Pivoriūnienė, trumpai pristatė vykdomą projektą ir veiklas. Visi dviratininkai gavo šviesą atspindinčias liemenes, todėl saugiai, pasipuošę Lietuvos vėliavomis išriedėjo tikslo link. Žygio tikslas – kraštiečio signataro Vlado Mirono gimtinė Kuodiškių kaime. Ši data parinkta neatsitiktinai. Tai iškilaus kraštiečio, kunigo, Lietuvos nepriklausomybės akto signataro, Ministro pirmininko, Lietuvos kariuomenės kapeliono, politinio kalinio Vlado Mirono gimimo diena. Šiemet gimtadienis paminėtas išties netradiciškai ir originaliai.

 

Linksmai keliaudami renginio dalyviai gana greitai pasiekė tikslą. Juos pasitiko rūpestingos šeimininkės Nijolė ir Stasė, jos pakvietė atsigaivinti šaltais gaiviaisiais gėrimais. Atsikvėpę ir pailsėję dalyviai suskubo vykdyti suplanuotų veiklų. Bibliotekininkė Elena pristatė Vlado Mirono biografiją, pasidžiaugė, kad kasmet Panemunyje minima jo gimimo diena ir Vasario 16-oji, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, uždegė atminimo žvakutes. Po trumpo minėjimo visi dalyviai įsijungė į organizuotą dviračių eismo saugumo viktoriną. Išdalinus užduočių lapus – susirūpinimas ir nuostabos, kad daug kas primiršta ir nežinoma. Tačiau visi, įveikę klausimus, nekantriai laukė rezultatų. Daugiausiai teisingų atsakymų pateikė jaunosios dviratininkės: Gustė, Mėja ir Urtė. Jos apdovanotos dviračių apšvietimo komplektais, o visi dalyviai gavo atšvaitus, kurių simbolis- Lietuvos Vytis. Pirmininkė Vitalija Pivoriūnienė dar kartą akcentavo, kad žygio vieta pasirinkta išties neatsitiktinai: esame vietoje, kur gimė ir gyveno Lietuvos žmogus, kovojęs už jos nepriklausomybę ir laisvę.

 

Aptarę viktorinos klausimus dalyviai nuoširdžiai padėkojo pasitikusioms šeimininkėms. Joms padovanojo šviesą atspindinčius pirkinių krepšius. Pakiliai nusiteikę išskubėjonamo. O bevažiuojant jau atsirado idėjų ir antram žygiui. Iš viso žygyje dalyvavo 9 suaugę žmonės ir 6 vaikai.

 

Tai – antrasis bendruomenės renginys, dalyvaujant konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2020-2021m.“.

 

Daugiau apie renginį:

https://www.facebook.com/panemuniobendruomene/posts/3456513757785096?__cft__[0]=AZVtBdN9Y3aeSkRDQczCbUqeQz6gG12seWrHBdLd7lghCPiKeOQaZRz_G1Anvg4_-4O5FpelBFPdJ8gRXT8vGhss4zsBhs4LK0GhX-TMUWZ-KyhQ4Xo_2BT0S0_LAcvkt3pn5-6hnCFVWYJ5KSRWrVLc_Ua_LiZXc0E8tkA-ilh9In4zSv2m12BAObafk305paA&__tn__=%2CO%2CP-R

https://www.rokiskiosirena.lt/naujiena/laisvalaikis/panemunieiai-sijung-projekt-eismo-saugumas-bendruomense?page=10&per-page=5