Naujienos

Visuomeninė organizacija „Punios ainiai“ organizavo saugaus eismo dviračių žygį maršrutu Punia - Raižiai

2021-05-22

Gegužės  22 dieną 12 suaugusiųjų bendruomenės narių  dalyvavo dviračių žygyje maršrutu Punia-Raižiai- Butrimonys-Plasapnykai –Punia. Renginio pradžioje dalyviams buvo išsamiai instruktuojama apie būsimą maršrutą, sustojimus,  saugų važiavimą (maršrutas ėjo ir rajoniniais žvyrkeliais ir regiono keliais), visiems buvo išdalintos šviesą atspindinčios liemenės.

 

Organizuojant renginį bendruomenė bendradarbiavosu VŠĮ „Panemunių dzūkai“, kurie paskolino dviračius, bei Alytaus rajono kultūros centro Punios skyriumi, kurie tarpininkavo užsakant ekskursiją Raižiuose ir edukacijas Plasapnykuose.

 

Visas renginys truko 7 valandas, dalyviai įveikė 33 kilometrus. Raižiuose susitiko su totorių bendruomenės pirmininku, kuris papasakojo Raižių totorių istoriją, papročius ir tradicijas, islamo religijos bruožus, aprodė mečetę, pastatytą dar 19 a. ir išlikusią per visą sovietmetį, paminklą Vytautui Didžiajam ir Žalgirio mūšiui.

 

 Kitas sustojimas – Butrimonys. Centrinėje trikampėje aikštėje, kuri simbolizuoja tris čia gyvenusias tautas – lietuvius, žydus ir totorius – bendruomenės nariai gėrėjosi vieninteliu tokiu Lietuvoje cilindro formos fontanu.

Plasapnykų kaime renginio dalyvių laukė dzūkiškų patiekalų edukacija ir degustacija.

 

Vakarp visi renginio dalyviai grįžo į namus, trumpai pasidalino įspūdžiais, džiaugėsi, kad visa kelionė vyko sklandžiai ir saugiai.

 

Tai – pirmasis bendruomenės renginys, dalyvaujant konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2020-2021m.“.

Daugiau apie renginį:

https://www.puniosainiai.lt/turininga-puniskiu-isvyka-dviraciais/

https://www.arskc.lt/turininga-puniskiu-isvyka-dviraciais.html