Naujienos

Luokės bendruomenė organizavo saugaus eismo renginį Visų Šventųjų parapijos bažnyčioje

2021-05-02

Gegužės 2 dieną Luokės bendruomenė organizavo saugaus eismo renginį Visų Šventųjų parapijos bažnyčioje. Gausiai susirinkusiems įvairaus amžiaus luokiškiams ir svečiams Luokės Visų Šventųjų parapijos bažnyčioje parapijos klebonas Virginijus Palionis pristatė žinią apie Luokės bendruomenės įsijungimą į tradicinį, jau nuo 2010 metų Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos kartu su valstybinius kelius prižiūrinčiomis regioninėmis įmonėmis ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, rengiamą konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse“.

 

Klebonas Virginijus Palionis pirmiausia kvietė maldai už tuos, kurie kasdien kelyje bei prašė nepamiršti tų, kurių dėl eismo nelaimių jau nebėra tarp mūsų ir akcentavo tikintiesiems apie saugių eismo taisyklių reikalavimus vasaros metu, pažymėjo, kad pagrindiniai trys eismo saugumo elementai yra: Eismo dalyvis – Transporto priemonė – Kelias. Todėl kiekvienas pėstysis, nesvarbu, kokio amžiaus, yra toks pat reikšmingas ir svarbus eismo dalyvis kaip ir bet kuris automobilis. Ir  kiekvienam būtina žinoti, kas yra eismas, įgyti žinių apie tai, kaip reikia elgtis kelyje, išmokti suvokti save ir savo vietą kelyje, išsiugdyti sugebėjimą įvertinti ir pastebėti kitus. Miestelyje nerimą kelia pėstieji, nesegantys atšvaitų tamsiuoju paros metu, todėl svarbu būti budriems ir laikytis eismo saugumo reikalavimų.

 

Luokės bendruomenės pirmininkė Marytė Beleckienė, pristatydama vykdomo projekto tikslą, priminė kelių eismo taisyklių reikalavimus pėstiesiems, atkreipė dėmesį dėl saugos liemenių ir atšvaitų nešiojimo būtinybės ir prašė perspėti kiekvieną abejingą bendruomenės narį laikytis šių saugumo reikalavimų. Po šv. Mišių tikintiesiems buvo išdalinti atšvaitai, liemenės. Viso renginyje dalyvavo 60 žmonių.

 

Tai – pirmasis bendruomenės renginys, dalyvaujant konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2020-2021m.“.

 

Daugiau apie renginį:

https://www.facebook.com/luokes.seniunija/posts/1118596188620538