Naujienos

Karantino metu apie eismo saugumą bendruomenėse – išradingai

2021-02-17

Tęsiantis konkursui „Eismo saugumas bendruomenėse“, įvairių Lietuvos bendruomenių nariai nestokoja išradingumo ir kūrybingumo bei sugalvoja pačių įvairiausių formų ir būdų, kaip saugiai, nepažeidžiant karantino reikalavimų, priminti, jog gatvėse visada turime rūpintis savo ir kitų eismo dalyvių saugumu.

 

Pernai gruodį vykusių saugaus eismo iniciatyvų pagrindinė tema - atšvaitai, jų dėvėjimo svarba tamsiuoju paros metu ar esant prastoms eismo sąlygoms. Atsižvelgiant į tai, kad buvo apribotas judėjimas bei negalimi susitikimai, su bendruomenės nariais buvo bendraujama pasitelkiant šiuolaikines technologijas, taip pat jiems buvo paliekami saugaus eismo lauknešėliai.

 

Vienas paprastų, tačiau efektyvių bendravimo karantino metu priemonių – pokalbiai telefonu. Tokį būdą išbandė Joniškio savivaldybės Skaistgirio moterų draugija „Versmė“ ir Skaistgirio Šv. Jurgio parapijos bendruomenė. Bendruomenės nariai su aktyviais parapijiečiais bei vietos klebonu bendruomenės narius kalbino telefonu, primindami kaip saugiai elgtis kelyje, kaip nešioti atšvaitus ir kitas šviesą atspindinčias priemones. Kitiems bendruomenės nariams atšvaitai saugiai buvo palikti prie namų durų ir pasivaikščiojimo vietose.

 

Ramonų kaimo bendruomenė per didžiąsias metų šventes surengė nuotolinį  renginį bendruomenės nariams, taip pat, laikantis karantino saugumo reikalavimų, buvo išplatintos  bendruomenės dovanėlės. Aktyviausiems bendruomenės nariams, vaikams, vienišiems seneliams ir šeimoms kartu su  dovanėlėmis buvo įteiktos ir eismo saugumo priemonės  - atšvaitai, šviesą atspindinčios liemenės, krepšeliai, pakabukai su prisegta eismo saugumo „instrukcija“.

 

Patiems mažiausiems apie eismo saugumą priminta organizuotu piešinių konkursu. Štai Kauno rajono Domeikavos kaimo bendruomenės vaikai  laiškais siuntė piešinius, kuriuose vaizdavo, kaip saugiai pasiekti savo namus. Visi konkurse dalyvavę vaikai sulaukė  ne tik atsakymų į savo laiškus – juose buvo „įpakuotos“ ir dovanėlės – atšvaitai, kurie tamsiuoju paros metu eismo dalyviams leidžia būti geriau matomiems.

 

Vyresniems vaikams ir suaugusiems bendruomenės organizavo viktorinas, pavyzdžiui Jonavos Justino Vareikio progimnazijos bendruomenė surengė tokią viktoriną, kurioje mokiniai dalyvavo nuotoliniu būdu – taip ir eismo saugumas buvo prisimintas, ir vaikų saugumas užtikrintas. Tuo tarpu Panovių kaimo bendruomenės centras viktoriną suaugusiems organizavo pasitelkęs šiandien populiarius socialinius tinklus. Viktorina „Pėsčiųjų pareigos“ buvo skirta priminti kultūringą ir atsakingą elgesį eisme, atšvaitų ir šviesą atspindinčių liemenių svarbą.

 

2020-2021 metų Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamas projektas „Eismo saugumas bendruomenėse“ skirtas tam, kad dar daugiau bendruomenių būtų įtraukta į saugaus eismo propagavimą, kad bendruomenės skatintų savo narius kelyje elgtis saugiai: visada rinktis saugų greitį, tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui visada turėti taisyklingai pritvirtintus atšvaitus, segtis saugos diržus, nevairuoti (nedalyvauti eisme) apsvaigusiems, būti kultūringais ir atsakingais kelyje.