Naujienos

Bendruomenių patirtis: pokytį matome, bet turime dirbti toliau

2021-01-27

Įsibėgėjant jau dešimtajam VĮ „Lietuvos automobilių kelių direkcija“ (toliau – Kelių direkcija) inicijuotam projektui „Eismo saugumas bendruomenėse”, įvairių bendruomenių atstovai džiaugiasi aktyviu miestelių ir kaimų gyventojų įsitraukimu, vis rečiau be atšvaito ar liemenės sutinkamais kaimynais, o mažėjantis nelaimių skaičius gyvenviečių keliuose griauna mitą, kad edukaciniai renginiai ir nemokamai dalinamos liemenės bei atšvaitai situacijos nepagerins.

 

„Visada atsiras skeptikų, kurie sako, kad jei pėsčiasis, dviratininkas ar vairuotojas „be galvos“, tai ir atšvaitas nepadės. Kita dalis, dažniausiai senjorai mėgsta sakyti, kad kaip jau man lemta, taip ir bus. Bet mes matome, kaip mūsų ir kitose bendruomenėse nelaimingų įvykių mažėja ir tai mus skatina dar labiau stengtis“, – sakė Aldona Jurelevičienė, Vėriškių bendruomenės pirmininkė

 

Bendruomenių vadovai kviečia žmones į renginius, kuriuose šie gali išgirsti apie atsakingą elgesį kelyje, pamatyti praktinius pavyzdžius, kaip skiriasi žmogus su liemene su šviesą atspindinčiomis juostomis ar atšvaitu tamsoje nuo pėsčiojo be atšvaito. Neretai bendruomenių renginiuose dalyvauja ir Lietuvos policijos pareigūnai.

 

„Pavyzdžiai ir istorijos iš pareigūnų darbo ypatingai padeda pažadinti budrumą ir pagalvoti, kad galbūt kai kas ir mano rankose, ne viską lemia likimas“, – sako Pavartyčių kaimo neformalios bendruomenės „Vienkiemis“ vadovė Teresė Dočkuvienė.

 

„Dažniausios eismo įvykių priežastys – pačių eismo dalyvių klaidos, neatsakingas elgesys kelyje, o kartais – tiesiog neatsargumas. Todėl jei visada į tamsų kelią išeisime tik su taisyklingai uždėtais ar prisegtais atšvaitais, šviečiančiu žibintu, jei vilkėsime liemenę su šviesą atspindinčiomis juostomis, o važiuodami rinksimės saugų greitį, apsaugosime ne tik save, bet  kitus eismo dalyvius,“ – sako Kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.

 

Kelių direkcija, atsižvelgiant į poreikį, bendruomenėms skiria šviesą atspindinčias priemones (atšvaitai, šviesą atspindinčios juostos, liemenės), kurios tikslingai išplatinamos saugaus eismo propagavimo akcijų metu visoje Lietuvoje. Saugaus eismo renginiai vyksta paisant visų Vyriausybės nustatytų saugumo rekomendacijų, susijusių su Covid-19.

 

Bendruomenes savo patirtimi ir renginiais apie saugumą bendruomenėse kviečiame dalintis puslapyje www.eismosaugumasbendruomenėse.lt