Naujienos

Užmiesčio keliuose atsipalaiduoti nevalia

2021-01-13

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – LAKD) jau dešimt metų inicijuoja projektą – konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse“, kuriame dalyvaujančios bendruomenės iš visos šalies visus metus, o šiuo metu paisant visų Vyriausybės nustatytų saugumo rekomendacijų, susijusių su Covid-19 , savarankiškai organizuoja saugaus eismo akcijas ir renginius, kurių metu ragina gyventojus neviršyti leistino ir rinktis saugų greitį, nesėsti prie vairo neblaiviems, kelyje elgtis kultūringai ir atsakingai, primena apie atšvaitų ir šviesą atspindinčių liemenių svarbą.

 

„Bendruomenėse organizuojami eismo saugumo renginiai ir akcijos padeda įvairių regionų gyventojus pasiekti tiesiogiai. Labai svarbu tai, kad patys bendruomenių nariai tarpusavyje skatina vieni kitus elgtis saugiai kelyje, kūrybiškai, išradingai dalinasi informacija apie kelių eismo taisyklių svarbą, edukuoja vieni kitus, taip prisidėdami prie nukentėjusiųjų skaičiaus kelyje mažinimo“, – sako LAKD direktorius Remigijus Lipkevičius.   

 

Kaimų ir užmiesčių bei mažesnių miestelių gyventojams tenka eiti pėsčiomis ar važiuoti dviračiais, todėl būtina pasirūpinti savo matomumu: segėti atšvaitus, vilkėti šviesą atspindinčias juostas, liemenes, neštis žibintuvėlį. Net ir esant prastoms eismo sąlygoms ir blogam matomumui, pėsčiąjį, kuris taisyklingai segi atšvaitą, vairuotojas pastebės kur kas greičiau.

 

Primename, kad pakabinami atšvaitai turi būti pritvirtinti prie drabužių automobilio žibintų aukštyje taip, kad laisvai švytuotų ir automobilio žibintai juos apšviestų. Rekomenduojama tiek naktį, tiek šviesiu paros metu vilkėti ir ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

 

Pėstieji taip pat privalo vadovautis kelių eismo taisyklėmis, kurios nurodo kaip turime judėti kelkraščiu. Eidami užmiesčio keliu pėstieji turi eiti prieš automobilių važiavimo kryptį, kad matydami artėjančias transporto priemones galėtų laiku pasitraukti. Dėl šios priežasties atšvaitai turi būti dėvimi ant dešinės rankos aukščiau rankos riešo bei ant dešinės kojos žemiau kelio, kadangi šiuo atveju dešinė kūno pusė būna arčiau važiuojamosios kelio dalies.

 

Tam, kad kelionė užmiesčio kelyje nesibaigtų tragedija, pėstieji ir dviratininkai turi būti budrūs, laikytis taisyklių ir nepamiršti, kad tokiuose keliuose automobiliai juda greičiau.

 

Saugokime save ir kitus.