Naujienos

Karantino metu bendruomenės atrado kūrybiškų būdų organizuoti renginius ir akcijas saugaus eismo tema

2021-01-06

 

Per 2020 metų gruodžio mėnesį, konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2020-2021m.“ dalyviai suorganizavo 21 renginį. Pagrindinės bendruomenių organizuotų renginių metu paliestos temos – saugaus eismo taisyklių laikymosi svarba šventiniu laikotarpiu, šviesą atspindinčių priemonių taisyklingas dėvėjimas, pirmoji pagalba ir susižalojimų prevencija. Šalyje paskelbtas karantinas, žinoma, pakoregavo ne vienos bendruomenės planus, tačiau dalis jų į susidariusią situaciją pažiūrėjo kūrybingai – renginius perkėlė į virtualias platformas arba sugalvojo būdus, kaip įgyvendinti saugias akcijas, laikantis karantino ribojimų.

 

Ne vienoje bendruomenėje prieš šventinį laikotarpį į žmonių namus pasibeldė Kalėdų senelis, kuris ne tik dovanojo šviesą atspindinčias saugaus eismo priemones, bet ir priminė saugaus eismo taisykles ir jų laikymosi svarbą. Kūrybinga saugaus eismo idėja gimė ir Žemaitijos nacionalinio parko bendruomenėje – jos nariai tradiciškai puošė kalėdų eglutę, nuo kurios visi praeiviai galėjo sau nusiimti po dekoraciją - šviesą atspindinčią saugaus eismo priemonę.

 

Į virtualią erdvę savo renginį iškėlė Šeduvos lopšelio – darželio bendruomenė, kuri bendradarbiaudama su visuomenės sveikatos biuro specialiste Rita Tamošiūnaite, suorganizavo savo pedagogams nuotolinius pirmosios pagalbos mokymus ZOOM platformoje.

 

Skaistgirio moterų draugija „Versmė“ ir Skaistgirio miestelio bendruomenė skyrė dėmesį neįgaliųjų dienos paminėjimui ir negalią turintiems bendruomenės nariams – dešimčiai kelyje sutiktų žmonių priminė saugaus eismo taisyklių svarbą ir padovanojo šviesą atspindinčias priemones.

 

Džiugu, jog net ir karantinio laikotarpiu bendruomenės aktyviai dalyvauja konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2020-2021m.“. Linkime tokio paties aktyvumo ir kūrybingų renginių artėjančiais 2021 metais !