Naujienos

Bendruomenėms rūpi: ypatingas dėmesys saugiam elgesiui keliuose

2020-12-22

Iki 2050 metų Lietuva siekia įgyvendinti Valstybinę eismo saugumo programą „Vizija 0”, kurios tikslas – nė vieno žuvusio eismo dalyvio. Šiam tikslui pasiekti telkiamos įvairių šalies institucijų pastangos, diegiamos eismo saugą užtikrinančios ir eismo įvykių padarinius švelninančios inžinerinės priemonės. Taip pat ypatingai svarbi išlieka švietėjiška veikla visos šalies mastu ir bendruomenėse.

 

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – LAKD) organizuojamas projektas – konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse“ skatina kaimų ir gyvenviečių bendruomenes rengti edukacines akcijas ir renginius, kurie didina gyventojų budrumą ir sąmoningumą keliuose.

 

Kai renginiai vyksta pačioje bendruomenėje, žmonės įsitraukia aktyviau, mažėja abejingumas. Projekte dalyvaujančių miestelių gyventojai noriau imasi atsakomybės už eismo saugumą jų aplinkoje, organizuoja mokomuosius praktinius užsiėmimus vaikams, pastebi ir reaguoja į netinkamą pėsčiųjų elgesį, paragina užmaršų kaimyną segėti atšvaitą ir užsidėti šviesą atspindinčią liemenę. Savo ruožtu LAKD šioms akcijoms ir renginiams skiria edukacinę medžiagą, atšvaitus, šviesą atspindinčias liemenes. Taip pat kviečia projekto dalyvius dalintis gerąja patirtimi specialiame internetiniame puslapyje www.eismosaugumasbendruomenėse.lt

 

Paskelbus karantiną bendruomenės ieško kūrybiškų būdų, kaip eismo saugumo temomis kalbėti toliau, pavyzdžiui organizuoja piešinių bei fotografijų konkursus. Štai Tauragės miesto Gedimino gatvės bendruomenė kviečia dalyvauti nuotraukų konkurse „Nešiok atšvaitą teisingai“, o Žemaitijos nacionalinis parkas surengė tradicinės ,,Atšvaitų eglutės“ puošimą šviesą atspindinčiomis priemonėmis, taip primindamas apie atšvaitų svarbą.  

 

Per Kalėdas atšvaitų nepamirš ir Ramonų kaimo bendruomenė, kuri organizuoja nuotolinį kalėdinį renginį “Laukiame Kalėdų senelio”. Renginio metu Kalėdų senelis ir jo kompanionas zuikutis lankys kaimo vaikus, vienišus senelius, daugiavaikes šeimas ir dalins dovanėles kartu su šviesą atspindinčiomis priemonėmis.

 

Būdą aprūpinti bendruomenės vaikus atšvaitais karantino metu rado ir Mažonių kaimo bendruomenė - vaikus jie taip pat lanko namuose, dovanoja maisto krepšelius ir atšvaitus.

 

Šiemet jau įvyko daugiau nei kelios dešimtys projekto „Eismo saugumas bendruomenėse“ renginių, kurių metu darželiuose, mokyklose, bendruomenių namuose buvo kalbama apie eismo saugumą ir praktiškai mokomasi saugaus elgesio kelyje. Kūrybiškiausios projekte dalyvaujančios bendruomenės konkursui pasibaigus bus apdovanojamos. Visus buvusius ir būsimus projekto renginius rasite puslapyje www.eismosaugumasbendruomenėse.lt.