Naujienos

Vėriškių bendruomenė organizavo sužalojimų prevencijos mėnesio renginį

2020-12-01

Gruodžio mėnuo paskelbtas pasauliniu traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijos mėnesiu. Neatsilikdama nuo plačiosios visuomenės, Vėriškių bendruomenė rūpinasi savo nariais ir nori priminti žmonėms, kad gruodis ypatingai reikšmingas žmonių sveikatai ir saugumui. Statistikos departamento duomenimis tamsiuoju metų laikotarpiu įvyksta daugiausiai avarijų ir kitų nelaimingų atsitikimų, kurių metu sužalojami žmones. Šiemet, kai reikia saugotis nuo plačiai sklindančios COVID-19 infekcijos, niekam nesinorėtų susižeisti ir dėl to kreiptis į medikus pagalbos. Vienas iš svarbiausių prevencinių mokymo tikslų – mokyti, kaip išvengti sužalojimus sukeliančių situacijų. Todėl Vėriškių bibliotekoje, laikantis visų saugumo priemonių: laikantis atstumų, dėvint kaukes, organizavome prevencinius pokalbius, teikdami informaciją apie sužalojimus vyresnio amžiaus žmonėms:

 

·       kokie veiksniai didina riziką susižaloti;

·       kaip jų išvengti;

·       kokia sužalojimų rizika pagyvenusiems žmonėms, kai gatvėse slidu;

·       kaip susitvarkyti buitį, kad būtų išvengta traumų;

·       apie šviesą atspindinčių priemonių dėvėjimą tamsiu paros metu.

Nors, laikantis gyventojų saugumo dėl COVID-19, dabar bibliotekoje gali lankytis tik po vieną skaitytoją, bet bibliotekininkė patardama pasirinkti tikslingą literatūrą, noriai prisidėjo prie sveikatos saugojimo renginio.

Tai – trečiasis bendruomenės renginys, dalyvaujant konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2020 – 2021m.“. Renginyje sudalyvavo 15 bendruomenės narių.

Daugiau apie renginį:

https://veriskiubendruomenes.blogspot.com/2020/12/veriskiu-bendruomenes-saugaus-eismo.html

https://www.facebook.com/veriskiu.bendruomene/posts/3625115987538506 

https://veriskiubendruomenes.wordpress.com/saugaus-eismo-renginiai/?fbclid=IwAR3LDIrwgdEC-zwwtjpjJAz2SxA5OSLkHNdPaGT-YwxLLmBbl3Z-gZX5Z-8