Naujienos

Pasaulinės žuvusiųjų keliuose dienos minėjimas: prisiminkime, kad išvengtume nelaimės

2020-11-14

Trečiąjį lapkričio sekmadienį visame pasaulyje minima diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Šiemet lapkričio 15-ąją minima diena bus kitokia - draudžiant renginius, Lietuvos automobilių kelių direkcija kartu su Lietuvos policija kviečia daugiau laiko skirti apmąstymui, kokie brangūs šalia mūsų esantys žmonės ir kokia trapi jų ir mūsų pačių gyvybė.

 

Pagal žuvusių žmonių skaičių, tenkantį vienam milijonui gyventojų, Lietuva užima vieną iš pirmaujančių vietų tarp Europos šalių. LAKD kartu su Lietuvos Policija kasmet stengiasi atkreipti visuomenės dėmesį į šiuos skaičius ir didinti eismo dalyvių sąmoningumą ir budrumą renginiais ir įvairiomis akcijomis.

 

Šio dienos minėjimo tikslas – viltis, kad prisimenant kelyje žuvusius žmones, suvoksime kokios tragiškos gali būti neatidaus ir neatsakingo vairavimo pasekmės ir dalyvaudami eisme elgsimės sąmoningiau. Visame pasaulyje šią dieną eismo dalyviai kviečiami dar kartą atkreipti dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę vairuojant, kelių eismo taisyklių laikymąsi, savo ir kitų saugumą keliuose.

 

Minėtina diena šią dieną 2005-aisiais paskelbė Jungtinių tautų organizacija (JTO), kuri priėmė rezoliuciją ir ja kreipėsi į viso pasaulio šalių vyriausybes, kviesdama kiekvienais metais trečiajį lapkričio sekmadienį skirti žuvusiems eismo įvykiuose atminti.