Naujienos

Bendruomenėse prasideda „Atšvaitų dienos“ renginiai

2020-10-15

Tradicinė „Atšvaitų diena“ šiemet minima spalio 15-ąją. VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) „Atšvaitų diena“ paskelbė trečiąjį spalio ketvirtadienį, kai šviesus paros metas vis trumpesnis ir intensyviausio eismo laikas - rytais ir vakarais – iki pat pavasario vyksta tamsoje.

 

Šios dienos pagrindinis tikslas – priminti žmonėms atšvaitų svarbą ir paraginti juos nešioti jau turimus atšvaitus, o neturintiems jų – įsigyti. Ypač svarbu priemiesčių, miestelių ir kaimų bendruomenėse priminti bendruomeniečiams, kad šviesą atspindinčios detalės jiems - gyvybiškai svarbi aprangos dalis.

 

Atmintinė, kaip taisyklingai nešioti atšvaitą, paskelbta VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos tinklalapyje.

 

„Mažesniuose miesteliuose, kelių, vadinasi ir pakelių apšvietimas ne toks intensyvus, o žmonės daug juda pėsčiomis ir dviračiais. Būtent todėl itin džiaugiamės aktyviomis, įsitraukiančiomis ir savo narių saugumu besirūpinančiomis bendruomenėmis. Kiekvienais metais kalbame apie atšvaitų svarbą, bei daliname naujus atšvaitus, žmonės jais džiaugiasi, paima ir sau, nuneša ir kaimynui. Po eilės metų, kai kviečiame į šiuos renginius, mūsų miestelyje retai pamatysi žmogų be atšvaito“, - džiaugėsi Vėriškių bendruomenės pirmininkė.

 

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija šalies savivaldybėms ir seniūnijoms, kaip ir kasmet, perdavė atšvaitų. Seniūnijos organizuos atšvaitų platinimą tiems gyventojams, kurie dar neturi ar nesuspėjo įsigyti atšvaitų. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją savivaldybių teritorijose, kiekviena seniūnija nustatys atšvaitų platinimo datą ir laiką.  Akcijos vietą žymės plakatai „Atšvaitų diena tavo mieste“.

 

Visą spalio mėnesį Lietuvos bendruomenės organizuoja su atšvaitų naudojimu susijusius renginius. Jų grafiką galite pamatyti čia