Naujienos

Kelių direkcija žada daugiau greičio matuoklių, prioritetas – piktžaizdė prie „Megos“

2019-03-11
Šiemet keliuose išjungus momentinius greičio matuoklius, Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) vadovas Vitalijus Andrejevas žadėjo, kad valstybiniai keliai be greičio kontrolės ilgai neliks. Jis taip pat pristatė artimiausius direkcijos planus. Daugiausia dėmesio šiemet bus skiriama vadinamajai „Megos“ sankryžai ir naujo tilto prie „Megos“ Kaune statybai.
 

Šalyje padaugės greičio matuoklių

 

Spaudos konferencijos metu LAKD vadovas patikino, kad planuojama įrengti 100 vidutinio greičio matuoklių ir 70 stacionarių.

Paklaustas, kodėl šiemet išjungus visus valstybiniuose keliuose esančius stacionarius greičio matuoklius vėl planuojama juos įrengti Lietuvos keliuose, V. Andrejevas patikslino, kad naujieji stacionarūs greičio matuokliai atliks daugiau funkcijų – rinks statistinę informaciją apie eismo srautus, taip pat galės nustatyti kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, pavyzdžiui, fiksuos automobilius, kurių techninė apžiūra jau nebegalioja.

Nuspręsta daugiau dėmesio skirti vidutinio greičio matuoklių sistemai. V. Andrejevas teigė, kad jie efektyvesni ir pigesni, lyginant su stacionariais greičio matuokliais. Jis akcentavo, kad vidutinio greičio matavimo sistemos leidžia efektyviau sumažinti greitį gyvenvietėse, pavyzdžiui, prie mokyklų.

Dalis greičio matuoklių keliuose bus įrengta jau šiemet, o visus numatytus matuoklius keliuose planuojama įrengti iki 2020-ųjų metų pabaigos.

 

Prioritetas – žvyrkeliai ir probleminė vieta Kaune

 

Šiemet didelis dėmesys bus skiriamas žvyrkelių asfaltavimui. Tam numatyta 128 mln. eurų. Tuo metu eismo saugumo gerinimui bus skirti 5 mln. eurų, pėsčiųjų perėjoms 3,3 mln. eurų, kitoms priemonėms – 3,6 mln., o bendradarbiavimui su savivaldybėmis bus skirta 15 mln. eurų.

 

Skaitykite daugiau: https://www.lrt.lt/naujienos/eismas/7/698665/keliu-direkcija-zada-daugiau-greicio-matuokliu-prioritetas-piktzaizde-prie-megos