Naujienos

Naujieji dviračių takai tarsi pasruvo krauju: ką reiškia šis vaizdas

2019-02-19
Pradėjus valyti sniegą nuo raudono asfalto dviračių takų paaiškėjo, kad jis paraudęs. Nejaugi taip turi būti? Ar tai nekenkia aplinkai? Tokie klausimai iškilo vilniečiams, išvydusiems kruvinas sniego krūvas.
Kad prie naujo dviračių tako raudonas sniegas, pirmieji pastebėjo šalia Laisvės prospekto gyvenantys vilniečiai. Vėliau ir kiti pradėjo dalytis žiniomis apie neįprastos spalvos sniegą.

Žirmūnų gatvėje galima pastebėti ne tik paraudusį sniegą. Kadaise buvęs raudonas dviračių takas dabar yra rusvos spalvos.

Savivaldybės atstovai tikina, kad tai nėra brokas – esą išsiskiriantis pigmentas nepavojingas, jis pradings ištirpus sniegui.

 

Siūlo iš pradžių išmėginti

 

Pigmentais juodai asfalto mišinio spalvai prekiaujančios įmonės „Binčis“ direktorius Edvinas Peleckas pripažino, kad nuo takų paraudęs sniegas jam yra naujiena.

Raudonas asfaltas gaminamas dviem būdais: į juodą bitumą įmaišant pigmento arba atsisakius juodo bitumo naudoti šviesią rišamąją medžiagą. Ši technologija yra brangesnė, todėl dažniau naudojamas pigmentas. Tiesa, naudojant šviesią rišamąją medžiagą pigmento reikėtų mažiau.

 

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/auto/saugus-eismas/2019/02/19/news/naujieji-dviraciu-takai-tarsi-pasruvo-krauju-ka-reiskia-sis-vaizdas-8920699/