Naujienos

Kokia striukė saugesnė kelyje: raudona ar mėlyna?

2019-02-05
Eismo saugos situacija Lietuvoje gerėja kasmet – žuvusiųjų skaičius mažėja ir artėja prie Europos Sąjungos vidurkio. Vis dėlto eismo specialistams nerimą kelia kita sritis – keturi iš dešimties keliuose žuvusių žmonių yra pėstieji.
 
Nemažai daliai jų kelionė baigiasi tragiškai dėl to, kad vairuotojai juos pastebi per vėlai. Ar įmanoma to išvengti? Sumažinti eismo įvykių būtina, tačiau tam neužtenka nutiesti naujų šaligatvių ir platinti gatvių, reikia pačių eismo dalyvių elgsenos pokyčių.
 
„Keliai skirti visiems eismo dalyviams, ne tik automobiliams – čia važinėja ir dviratininkai, šaligatviais – riedutininkai, vaikšto pėstieji. Nors ne visada autobuso vairuotojas pagalvoja, kaip jaučiasi dviratininkas, kai jis lenkiamas pusmetrio atstumu, ir ne visada be atšvaitų einantis pėsčiasis žino, kad vairuotojams yra praktiškai nematomas, tačiau visi eismo dalyviai lygiomis dalimis yra atsakingi už vienas kito saugumą.
 
Priešingai nei į kelią išbėgantys gyvūnai, žmonės visada pajėgūs apmąstyti savo veiksmus ir jų pasekmes“, – teigia draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Transporto žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas.
 
Spalvos turi įtakos
 
Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) duomenimis, iš 170 praėjusiais metais keliuose žuvusių eismo dalyvių net 68 buvo pėstieji, 45 iš jų žuvo tamsiu paros metu. Dėl to, kad pėstieji bei dviračių vairuotojai nesegėjo atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių elementų, įvyko net 15 proc. visų tragiškų avarijų – šią priežastį lenkia tik saugaus greičio nepasirinkimas (25 proc.) bei įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą (18 proc.).Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/saugukelyje-lt/kokia-striuke-saugesne-kelyje-raudona-ar-melyna-787-1096814?c=787