Naujienos

Keliai be greičio matuoklių: blogiau nebus ar padaugės lekiančių greičiau?

2019-02-05
Pasklidus žiniai, jog nuo vasario 11 d. šalyje nebeveiks 139 stacionarūs greičio matuokliai, vieni vairuotojai džiaugiasi, kiti svarsto, kas bus toliau. Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) direktorius Vitalijus Andrejevas ramina, kad situacija keliuose nepasikeis, tačiau saugaus eismo specialistai tikina, kad tai ne į gerą.
 

Išlaikyti matuoklių nė neketino

 

Dar 2008 m. LAKD pasirašė su įmone „Fima“, kuri išnuomojo greičio matuoklius. Dešimt metų trukusi sutartis baigiasi, tačiau naujos tokios sutarties LAKD dar neturi. Kaip teigė V. Andrejevas, jokios panašios sutarties Kelių direkcija turėti ir nesiruošia, mat tai per brangu.

„Mes manome, kad nuomonė, jog turėta sutartis turėtų būti pratęsta, nėra teisinga, nes nauji greičio matuokliai yra daug pigesni, be to, tai jau bus valstybės turtas“, – sakė V. Andrejevas.

Kelių direkcijos vadovas aiškino, jog plano senus greičio matuoklius pakeisti naujais nebuvo. Anot V. Andrejevo, nuo 2016 m. yra numatytas nuoseklus planas, kurio ir yra laikomasi: vykdomi konkursai, įrengiami nauji ir metrologiškai tikrinami seni matuokliai.

Visgi praktika rodo, kad konkursai dažnai užtrunka ilgiau nei būna numatyta, o praėjusių metų rugsėjį paskelbtas konkursas jau spalį buvo sustabdytas. Panaši situacija buvo ir su dabar jau veikiančių sektorinių greičio matuoklių įjungimo data, kuri net kelis kartus buvo atidėta.

Paklausus, ar tai nepablogins situacijos, V. Andrejevas laikėsi nuomonės, jog lietuviai jau išmoko pamoką ir keliuose elgiasi drausmingiau.

„Nėra taip, kad nuėmus 139 momentinius greičio matuoklius, situacija staiga pablogės, nes momentinio greičio mažinimui yra ir kitos priemonės: greičio mažinimo kalneliai, miesto vartai, dangų susiaurinimai ir kiti“, – sakė LAKD direktorius.

 

Skaitykite daugiau: https://www.lrt.lt/naujienos/eismas/43/244156/keliai-be-greicio-matuokliu-blogiau-nebus-ar-padauges-lekianciu-greiciau