Naujienos

Suskaičiavo pėsčiųjų klaidas: į perėjas su ausinėmis, neapsižvalgius ir net nesulaukus žalios

2018-12-14
Ryte skubėdami į darbus, lydėdami vaikus į mokyklas ir eidami per perėjas, beveik pusė pėsčiųjų Lietuvos didmiesčiuose nepaiso saugaus eismo taisyklių, teigiama pranešime žiniasklaidai. Vakare susitelkimas į eismo saugumą kiek padidėja, tačiau ryškūs skirtumai ir tarp miestų: eidami per pėsčiųjų perėją mažiausią dėmesį kelių eismo taisyklėms ir saugumui demonstruoja pėstieji Kaune, didžiausią – Klaipėdoje.
Eksperimento, atlikto draudimo bendrovės BTA, duomenimis, drausmingai kelią pereina vos 36 proc. kauniečių ir net 64 proc. klaipėdiečių. Sostinėje drausmingų pėsčiųjų užfiksuota 45 proc. Andrius Žiukelis, draudimo bendrovės Ekspertizių skyriaus vadovas, sako, kad skaičiai yra per maži ir kelia nerimą dėl pėsčiųjų saugumo.
„Pėstieji – pati pažeidžiamiausia, dažniausiai eismo įvykiuose nukenčianti grupė. Tačiau eksperimentas rodo, kad kai kada jie patys nepaiso elementarių saugumo reikalavimų, per perėją eina net neapsidairę, įsmeigę akis į telefoną, su ausinėmis. Kaune situacija tikrai pašiurpino: realiai vos 1 iš 3 žmonių per perėją eina drausmingai. Maža to, čia net 17 proc. pėsčiųjų į važiuojamąją dalį žengia neapsidairę, o dar 18 proc. – eidami nepaiso perėjos ribų. Esant tokiai pėsčiųjų kultūrai tikrai sunku tikėtis, jog nelaimių statistika greitai pasikeis, o jaunoji karta turės pavyzdį, iš kurio galės mokytis saugaus eismo pagrindų“, – sako A. Žiukelis.


Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/auto/baudos-kvitas/suskaiciavo-pesciuju-klaidas-i-perejas-su-ausinemis-neapsizvalgius-ir-net-nesulaukus-zalios.d?id=79810643