Naujienos

Saugaus eismo pamokos būsimiems vairuotojams

2018-12-04
Geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti. Tokio principo jau antri metai laikosi prie „ARV-Auto“ vairavimo mokyklos filialų septyniuose Lietuvos miestuose veikiančių neformalaus ugdymo saugaus eismo būrelių vadovai. Jų iniciatyva visiems būsimiesiems vairuotojams rengiami susitikimai su techninės apžiūros įmonių specialistais, padedančiais suvokti kodėl ir kokie reikalavimai keliami automobiliams, dalyvaujantiems viešajame eisme, rašoma pranešime.
 
Įspūdingo dydžio būrį – beveik 1900 – vyresniųjų klasių moksleivių saugaus eismo temomis sudominti sugebėjusi „ARV-Auto“ būrelio mokytoja-ekspertė Lina Šembergė teigė, kad nors jų užsiėmimuose yra skiriama laiko automobilio konstrukcijos analizei, visgi studijuoti schemas ar agregatų brėžinius yra toli gražu ne tas pats, kas stebėti techninės apžiūros stotyje patikros linijoje esančio žirklinio keltuvo „pakabintą“ mašiną ir iš pirmų lūpų išgirsti komentarus, kaip įvairūs gedimai keičia galimybes saugiai keliauti.
 
„Sudarydami saugaus eismo būrelio veiklos programą mes diskutavome su gimnazistais, ar panašių išvažiuojamųjų užsiėmimų reikia. Absoliuti dauguma atsakymų buvo „reikia“, nes tėvus, sugebančius panašius dalykus kvalifikuotai paaiškinti ko gero galima suskaičiuoti ant pirštų, o net ir tie, kurie sugebėtų tai padaryti, dažniausiai yra pernelyg užsiėmę savais reikalais. Po pirmųjų susitikimų su TAS darbuotojais Kaune, Marijampolėje, Alytuje ir Vilniuje moksleiviai tikino, kad buvo įdomu ir kad nemaža dalis informacijos jiems buvo negirdėta“, – pasakojo L.Šembergė.


Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/saugukelyje-lt/saugaus-eismo-pamokos-busimiems-vairuotojams-787-1069532?c=787