Naujienos

Vairuodami per lietų jaučiatės nejaukiai? Padės keletas gudrybių

2018-12-04
Važiuojant 90 km/val. greičiu vieno centimetro vandens sluoksniu padengta kelio danga automobilio kontrolę labai paprasta. Patyrę vairuotojai rekomenduoja ne vieną priemonę, praversiančią rudenį vairuojant šlapia kelio danga ir lyjant lietui.
Rudenį esant šlapiai kelio dangai vairuotojai patenka į pavojingas situacijas, kai automobilis elgiasi ne taip, kaip tikimasi.  Dėl lietaus ir tamsesnių dienų taip pat suprastėja matomumas, ant kelio susikaupia  senų lapų sluoksnis ir išauga vandens pleišto tikimybė.
„Avaringumas esant dideliam kritulių kiekiui, lyginant su sausomis dienomis, gerokai išauga, todėl važiuodami šlapia kelio danga ar lyjant lietui vairuotojai turi būti itin atidūs. Patys skaudžiausi atvejai fiksuojami, kai vairuotojai praranda automobilio kontrolę ir išvažiuoja į priešpriešinę eismo juostą ar nuvažiuoja nuo kelio“, – dėmesį atkreipia Lietuvos transporto saugos administracijos transporto veiklos priežiūros departamento Kauno skyriaus vyriausiasis inspektorius Audrius Bartkus.
Pasak eksperto, vairuojant slidžia kelio danga automobilio kontrolę gali palengvinti keletas paprastų, bet vairuotojų dažnai neįvertinamų ar nuvertinamų priemonių.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/auto/saugus-eismas/2018/12/04/news/vairuodami-per-lietu-jauciates-nejaukiai-pades-keletas-gudrybiu-8254356/