Naujienos

DELFI patikrino: kaip teisingai eiti per perėją, kad neužsidirbtumėte baudos

2018-11-30
Pėstieji yra lygiaverčiai eismo dalyviai vairuotojams, teigia Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.
 
Pagal šį rudenį patvirtintus Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimus, pėstieji turi tapti dar atidesni. Tiesa, V. Grašys pabrėžia, kad atsargumo pėstieji turi imtis ne dėl baudų baimės, o dėl noro saugoti savo sveikatą.
 
Vis dėlto, jei nepaisysite naujų nurodymų ir per perėją žygiuosite kalbėdami mobiliuoju telefonu, piniginę gali tekti patuštinti. Administracinių nusižengimų kodeksas už tokį nusižengimą pėstiesiems numato baudą nuo 20 iki 40 eurų. Jei asmuo anksčiau nėra baustas, gali būti skirta pusė minimalios baudos – 10 eurų.

Tiek pat gali tekti patuštinti piniginę, jei eidami per perėją užsiimsite kitais pašaliniais veiksmais, kurie atitrauks jūsų dėmesį nuo eismo situacijos ir aplinkos: klausysite muzikos, veidą slėpsite po gaubtuvu ar panašiai.

 

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/auto/patarimai/delfi-patikrino-kaip-teisingai-eiti-per-pereja-kad-neuzsidirbtumete-baudos.d?id=79715979