Naujienos

Siūlo naikinti svarbius reikalavimus dviratininkams, bet yra ir prieštaraujančių

2018-11-22
Seimo peticijų komisija sulaukė Mariaus Kučinsko prašymo atšaukti dabar galiojančius Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo (SEAKĮ) reikalavimus, kurie numato, kad dviratininkams privaloma dienos metu dėvėti šviesą atspindinčias liemenes ir pakeisti sąlygas dėl galimybės kirsti pėsčiųjų perėjas nenulipus nuo dviračio. Tačiau būtinybės keisti dabar galiojančią tvarką nemato Susisiekimo ministerijos atstovai, kurie teigia, kad dėl šių reikalavimų mažėja keliuose žūstančių dviratininkų.
LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“, apie tai, ko konkrečiai reikalaujama peticijoje, pasakoja Lietuvos dviratininkų bendrijos pirmininkas Eduardas Kriščiūnas. 
„Reikalaujame, kad būtų gražinta KET versija, kuri galiojo iki 2014-ųjų. Kai nebuvo reikalavimo važiuoti su šviesą atspindinčia liemene ir nebuvo reglamentuojamas važiavimas per pėsčiųjų perėjas“, – konkretizuoja E. Kriščiūnas.
Pašnekovo teigimu, kalbant apie norą leisti dviratininkams važiuoti per pėsčiųjų perėja su dviračiu, o ne vesti jį, nereikėtų painioti dviejų dalykų. 
„Dviratininkai niekada neturėjo teisės per pėsčiųjų perėją važiuoti neįsitikinę, ar tai yra saugu. Tai visada buvo pareiga, kuri galioja ir šiandien.
Tai, kad žmogui norint važiuoti per perėją reikia nulipti nuo dviračio, yra sukuriamas papildomas nepatogumas, nes tai jau tampa ne važiavimas dviračiu, o jo stumdymas“, – argumentuoja E. Kriščiūnas.
 
 
Skaitykite daugiau: https://www.lrt.lt/naujienos/eismas/43/234849/siulo-naikinti-svarbius-reikalavimus-dviratininkams-bet-yra-ir-priestaraujanciu