Naujienos

Trys dalykai, kuriuos verta žinoti keičiant vasarines padangas į žiemines

2018-10-31
Lietuvos vairuotojai išsiugdė naujus įpročius: vasarinių padangų keitimo dauguma jų jau nebepalieka paskutinėms dienoms. Padangų montavimo ekspertai pastebi, kad šiemet mūsų šalies vairuotojai žieminėmis automobilio padangomis rūpinasi iš anksto ir aktyviau perka naujas padangas. Draudikai ragina, prasidedant sudėtingų eismo sąlygų sezonui, atsakingai įvertinti transporto priemonės padangų būklę.
 
„Šiemet sulaukiame daugiau klientų, kurie padangas nori pasikeisti iš anksto. Anksčiau ratus keičiasi naujų padangų ieškantys vairuotojai bei tie, kuriems pernai kilo sunkumų norint laiku patekti į servisą arba teko ilgai laukti eilėse“, – draudimo bendrovės „Gjensidige“ pranešime žiniasklaidai cituojamas padangų prekybos ir montavimo paslaugas teikiančios bendrovės „Melga“ komercijos direktorius Tomas Baužys.

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ atstovo Modesto Žilionio teigimu, visuomenėje vyrauja nuostata, kad žieminės padangos reikalingos tik tada, kai keliuose yra sniego arba ledo, tačiau neįvertina neigiamos temperatūros įtakos padangų sukibimui su kelio danga.
 
„Net labiausiai patyręs vairuotojas negali suvaldyti automobilio, jei važiuojama su netinkamomis padangomis. Padangų priežiūra kiekvienam vairuotojui turėtų būti prioritetinis dalykas, ypač Lietuvos klimato zonoje. Juk kalbame apie vairuotojo atsakomybę prieš savo keleivius ir kitus eismo dalyvius“, – sakė M. Žilionis.


Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/auto/patarimai/trys-dalykai-kuriuos-verta-zinoti-keiciant-vasarines-padangas-i-ziemines.d?id=79453497