Naujienos

Linas Vainius: dviračiais važiuoti skatina tik vienas dalykas

2018-09-28
Ką daryti, kad vis daugiau kauniečių važiuotų dviračiais? Dviratininkai įsitikinę, kad tai pavyktų padaryti, jei miestiečiai, išvykę iš namų, saugiai galėtų pasiekti pagrindinius į Kauno centrą vedančius dviračių takus. Tada ir nelaimių būtų mažiau.
 
Kauno savivaldybė kauniečius vis labiau skatina važinėtis dviračiais, tačiau dviratininkų keliuose neretai tyko pavojai ir nelaimės.
 
Pirmąjį balandžio sekmadienį Raudondvario plente nukentėjo pasivažinėti dviračiais išsirengusi kauniečių šeima. Vyrą, moterį ir jų dukrą, laukiančius prie pėsčiųjų perėjos, parbloškė ant šaligatvio užvažiavęs motociklininkas.
 
Šioje vietoje dviračių tako nėra. Dviratininkai važiuoja nutiestu šaligatviu. Dviračių pedalus dažnai minantys kauniečiai sakė, jog šis atvejis tik įrodo, kad, jei tik įmanoma, dviratininkai turi būti atskirti nuo automobilių srautų, dviračių takų infrastruktūra turi būti patogi ir saugi.
 
Kaip Kauno dviratininkų bendruomenės nariai vertina šiomis transporto priemonėmis mieste važinėjančių kauniečių saugumą? Apie tai „Laikinoji sostinė“ kalbėjosi su Lietuvos dviratininkų bendrijos nariu Linu Vainiumi.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/auto/saugus-eismas/2018/09/26/news/linas-vainius-dviraciais-vaziuoti-skatina-tik-vienas-dalykas-5935597/