Naujienos

Žuvusiems keliuose atminti trijuose Lietuvos miestuose vyks akcija „Neužgesk“

2019-11-13
Kasmet, trečiąjį lapkričio sekmadienį, minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Ta proga, lapkričio 17-ają Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje bus organizuojama socialinė akcija „Neužgesk“.

Magistralėje Vilnius-Kaunas – svarbūs pokyčiai: bus galima važiuoti 130 km/val. greičiu

2019-11-13
Iki 2021 metų pavasario visa magistralė Vilnius–Kaunas atitiks automagistralėms keliamus reikalavimus. Eismo sąlygas pagerins skirtingo lygio sankryžos, naujos požeminės perėjos ir kiti rekonstrukcijos darbai, kuriems atlikti susisiekimo ministro įsakymu skirtos Europos Sąjungos fondų investicijos.

Susidūrimo su laukiniu gyvūnu kaina gali siekti ir keliasdešimt tūkstančių eurų

2019-11-12
Daugiausiai avarijų, kurios kyla dėl susidūrimų su laukiniais gyvūnais, įvyksta ne regionuose, o šalia didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus ir Kauno. „Lietuvos draudimo“ statistika atskleidžia, kad vidutinė tokių susidūrimų kaina siekia apie 1,6 tūkst. eurų, bet kartais skaičiuojami ir dešimteriopai didesni nuostoliai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Įvyko smulkus eismo įvykis – kaip teisingai užpildyti deklaraciją?

2019-11-11
Kaip pranešime žiniasklaidai pažymi ERGO Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas, ypač dažnai nedidelių incidentų pasitaiko rytinio bei vakarinio piko metu, kai keliuose suintensyvėja eismas. Nepaisant nedidelių nuostolių, tokios avarijos gali smarkiai sugadinti nuotaiką, ypač – jei vėliau neteisingai užpildoma eismo įvykio deklaracija. Ekspertas pataria, kaip minėtose situacijose išvengti nesklandumų.

Policija nusipirko 128 automobilius: varomi visais ratais, po kapotais – turbininiai varikliai

2019-11-10
Lietuvos policijos automobilių parką papildė naujos transporto priemonės. Reaguojantiems į įvykius policijos pareigūnams visoje šalyje pradedami dalinti naujieji „VW Caddy“ automobiliai. Iš viso įsigyti 128 automobiliai, kurie iki šių metų pabaigos pasieks visų šalies apskričių policijos komisariatus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Siūlo, kad patrenkus gyvūną žalą padengtų valstybė

2019-11-05
Seimui siūloma priimti įstatymo pataisas, pagal kurias eismo įvykiuose laukinių gyvūnų padarytą žalą turėtų padengti ne per avariją nukentėję žmonės, o valstybė.

Per Vėlinių savaitgalį eismo nelaimėse nukentėjo 36 žmonės

2019-11-05
Per ilgąjį Vėlinių savaitgalį eismo nelaimėse nukentėjo 36 žmonės, tarp jų – keturi nepilnamečiai, pranešė Kelių policijos tarnyba.

Greičio mėgėjams – pareigūnų apynasris: į kelius išrieda nežymėti automobiliai, atsiras dar 130 vidutinio greičio ruožų

2019-11-05
Policija planuoja įsigyti kelias dešimtis nežymėtų automobilių. Pareigūnai sako, tai viena veiksmingiausių greičio kontrolei stiprinti skirtų priemonių. Kitais metais, planuojama, atsiras ir dar 130 vidutinio greičio ruožų, taip pat pusšimtis stacionarių greičio matuoklių. Dar trisdešimt tokių įrenginių žadama sumontuoti ir sostinės gatvėse.

Atsakė į amžiną klausimą: kaip vaiką automobilyje vežti saugiausia

2019-10-29
Tenka matyti, kad tėvai vaikus automobiliuose gabena skirtingai. Vieni sodina viduryje, kiti – už vairuotojo, renkasi skirtingas saugos kėdutes. Tačiau oficialūs tyrimai rodo, kad lietuviai vaikus veža vis dar nepakankamai saugiai. Auksinės taisyklės nėra, bet...

Tamsoje išnyksta ne tik pėstieji – atšvaitą turėtų dėvėti ir augintiniai

2019-10-29
Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, šiais metais eismo įvykių metu žuvo 37 pėstieji, iš jų beveik pusė – tamsiuoju paros metu. Policijos atstovų teigimu, sumažinti žuvusiųjų skaičių galėtų tinkamai naudojamos privalomos saugos priemonės – atšvaitai, ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais, šviečiantys žibintai. Duomenų, kiek naminių gyvūnų patenka po transporto priemonių ratais, nėra, tačiau veterinarijos gydytojai vieningai tvirtina – tokių atvejų pasitaiko išties nemažai, o jų išvengti galėtų padėti atšvaitai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Artėja padangų keitimo sezonas: kaip patikrinti jų slėgį ir protektoriaus gylį?

2019-10-27
Nors padangos daugumai vairuotojų atrodo kaip savaime suprantamas su automobiliu susijęs dalykas, tačiau nereikia pamiršti, kad jos taip pat reikalauja tam tikros priežiūros ir reguliaraus patikrinimo. Juk padangos yra vienintelis automobilio ir kelio dangos sąlyčio taškas.

Draudikai bara tėvus: taip skuba į darbą, kad nesirūpina, kaip paleidžia vaikus prie mokyklų

2019-10-23
Nors pirmasis mokslo metų mėnuo baigėsi, prie ugdymo įstaigų rytais dar itin sunku išvengti chaoso ir avarinių situacijų. Draudikai pastebi, kad skubėjimas į darbą tėvams dažnai tampa svarbesnis už vaikų saugumą. Ypač pavojinga, kai prie ugdymo įstaigų mažamečiai išleidžiami išlipimui iš automobilio netinkamoje vietoje, pažeidžiant Kelių eismo taisykles (KET), sakoma pranešime žiniasklaidai.