Konkursas „Saugios bendruomenės ženklas“ (2018 m.)

 

 

Konkurso “SAUGIOS BENDRUOMENĖS ŽENKLAS” nugalėtojų sąrašas

 

Vieta

Darbo pavadinimas/aprašymas

Atstovaujamos bendruomenės pavadinimas, savivaldybė

Darbo autorius

I

Šiuo saugios bendruomenės ženklu noriu atkreipti dėmesį, kad tik kartu, ir tik teisingai dėvint atšvaitus mes būsime "SAUGI BENDRUOMENĖ" nuo mažiausio iki suaugusio.

Šeduvos lopšelis–darželis, Radviliškio r. (bendruomenių susivienijimas, kurio koordinatorė –  Vėriškių bendruomenė), Radviliškio r.

Daiva Staškūnienė

II

Saugios bendruomenės kūrimas prasideda nuo žmogaus: ženkle pavaizduotas saugus žmogus, jo artimiausi šeimos nariai, priderintas atšvaito-pakabuko fragmentas.

Aleksandravėlės kaimo bendruomenė (pavienė bendruomenė),

Rokiškio r.

Alma Mekšėnienė

III

Šviesu, saugu, suprantama

Gribžinių bendruomenė (pavienė bendruomenė),

Klaipėdos r.

Donatas Norkevičius

 

 

 

KONKURSO

„SAUGIOS BENDRUOMENĖS ŽENKLAS“

 NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Konkurso „Saugios bendruomenės ženklas“ (toliau – konkursas) nuostatai reglamentuoja šio konkurso tikslą, sąlygas, eigą, pateiktų konkursinių darbų vertinimo, o taip pat konkurso nugalėtojų apdovanojimo tvarką.
2. Konkurso organizatorius – Lietuvos automobilių kelių direkcija, vykdytojas – Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga.
3. Konkursui gali būti teikiamos spalvotas saugios bendruomenės ženklo maketas.
4. Konkursinius darbus gali teikti tik projekte „Eismo saugumas bendruomenėse 2018“ dalyvaujantys bendruomenių susivienijimų arba pavienių bendruomenių (toliau – konkurso dalyvis) nariai.
 
 

II. KONKURSO TIKSLAS, SĄLYGOS IR EIGA

 

5. Konkurso tikslas – atrinkti efektyviausius saugios bendruomenės ženklus, kurie informuotų apie teritorijoje gyvuojančią saugią bendruomenę, propaguotų saugų eismą, eismo dalyvių saugumą ir kultūrą keliuose, skatintų juos (pėsčiuosius, dviratininkus, vairuotojus ir kt.) esamos teritorijos keliuose ir gatvėse elgtis saugiai ir atsakingai, drausmintų eismo dalyvius ir būtu pavyzdžiu kitoms bendruomenėms saugaus eismo atžvilgiu.
6. Konkurso eiga:
6.1. iki 2018 m. gruodio 31 d. – konkursinių darbų pateikimas;
6.2. iki 2019 m. sausio 15 d. – konkursinių darbų įvertinimas, rezultatų paskelbimas internetinėje svetainėje www.eismosaugumasbendruomenese.lt;
6.3. iki 2019 m. kovo 31 d. –  konkurso nugalėtojų apdovanojimas.
7. Konkurso dalyvis konkursinį darbą talpina projekto „Eismo saugumas bendruomenėse 2018“ interneto svetainėje www.eismosaugumasbendruomenese.lt,  trumpai aprašo, siūlomo konkursinio darbo privalumus ir ypatumus siekiant konkurso tikslų.  Konkurso dalyvis gali pateikti tik vieną konkursinį darbą.
8. Reikalavimai konkursiniams darbams:
8.1. konkursinio darbo tematika turi būti susijusi su saugiu eismu bei atkreipianti bendruomenės narių dėmesį į saugaus eismo svarbą;
8.2. konkursinių darbų - maketų fotografijos teikiamos tik skaitmeniniu formatu. Pateikiamų skaitmeninių bylų reikalavimai: 2500 px – minimalus didžiosios kraštinės ilgis; 4000 px – maksimalus didžiosios kraštinės ilgis; 5000 kB (5 MB) – maksimalus skaitmeninės bylos (failo) dydis. Skaitmeninės bylos (failo) tipas – JPEG, JPG. Konkursinio darbo piešinio ar maketo formatas – ne mažesnis, kaip A1;
8.3. konkursiniai darbai gali būti kuriami naudojantis įvairia technika (braižyba, tapyba, koliažai, piešiniai, kompiuterinis maketavimas ir kitos kūrybinės priemonės). Būtina, kad pateiktame darbe būtų panaudota ne daugiau, kaip 3 spalvos, galimas žodžių skaičius iki 5. Saugios bendruomenės ženklas turi būti lygiakraštis, tinkamas naudoti, kaip kelio ženklas.
8.4. Saugios bendruomenės ženklas turi būti originalus, niekur nenaudotas ir nenukopijuotas.

 

III. KONKURSINIŲ DARBŲ VERTINIMAS, KONKURSO NUGALĖTOJŲ APDOVANOJIMAS

 

9. Kiekvienas interneto svetainės lankytojas gali balsuoti už bet kurį interneto svetainėje paskelbtą patikusį konkursinį darbą, paspausdamas aktyvią nuorodą „Patinka“. Šie balsavimo rezultatai turės įtakos galutiniam pateiktų konkursinių darbų, o taip pat konkurso dalyvių įgyvendinto saugaus eismo projekto vertinimui. Trijų geriausių konkursinių darbų autoriai apdovanojami individualiais prizais (dovanomis).
10. Konkursui pateiktus darbus vertins komisija, sudaryta iš šio konkurso organizatoriaus ir vykdytojo atstovų.
11. Pagrindiniai konkursinių darbų vertinimo kriterijai: saugaus eismo tematikos atitikimas, informacijos aktualumas, idėjos ir formos originalumas, meninis ir techninis sprendimas, darbų kokybė, praktinio panaudojimo galimybės, kūrybiškumas, panaudotas nustatytas spalvų ir žodžių skaičius.
12. Visi konkursiniai darbai vertinami 10 balų sistemoje.
13. Maksimali pridedamų prie konkurso dalyvių įgyvendinto saugaus eismo projekto įvertinimo balų suma, skiriama konkurso dalyviui, gali būti 10 balų.
14. Konkursiniai darbai, atsiųsti vėliau nurodyto termino, ar neatitinkantys šio konkurso nuostatų reikalavimų, nevertinami, (t.y. skelbiami nekonkursiniais), apie tai informuojant konkurso dalyvius.
15. Trijų geriausių konkursinių darbų autoriai apdovanojami projekto „Eismo saugumas bendruomenėse – 2018“ sėkmingiausiai įgyvendinusių bendruomenių susivienijimų ir pavienių bendruomenių apdovanojimo finaliniame renginyje.
16. Konkurso nugalėtojai įsipareigoja konkursinių darbų originalus (fotonuotraukas) pateikti šio konkurso vykdytojui, o taip pat sutinka, kad jų kūriniai galėtų būti panaudoti konkurso organizatorių nuožiūra be papildomo apmokėjimo.
17. Su konkurso nugalėtojais bus susisiekiama el. paštu arba telefonu.
18. Iškilus klausimams konkurso dalyviai gali kreiptis į  Konkurso partnerius elektroniniu paštu: esb.konkursas@gmail.com arba telefonu: S. Grigaliūnienė, tel. 861135829
 
 

konkurso dalyviai

Dalyvio duomenys ir darbo aprašymas Darbas Balsuok
Sigutė Šimanauskienė - Aleksandravėlės kaimo bendruomenė
Spalvos šviesoforo. Raudona reiškia būti atsargiems, geltona, kad visi lygūs, o žalia, kad visiems galima. Išvada: galima visiems, bet saugiai saugi – bendruomenė.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
GENĖ, SIDONA, AUDRONĖ ŽILINSKIENĖ, MIKŠTIENĖ, BERŽVINSKIENĖ - Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centras
SIUNČIAME SAUGIOS BENDRUOMENĖS ŽENKLĄ, KURIS KAIP SAULĖ APJUNGIA ĮVIRIAS SRITIS, KAD BENDRUOMENĖ BŪTŲ SAUGI: ELEKTRA, SAUGUS EISMAS, PIRMOJI PAGALBA, GYVŪNŲ APSAUGA, APLINKOS TARŠA, NAMŲ APSAUGA, ŠEIMOS SAUGUMAS, GAISRAI. JEI SAUGOSIME APLINK SAVE, SAUGI
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Alma Mekšėnienė - Aleksandravėlės kaimo bendruomenė
Ženklą kūrė Aleksandravėlės bibliotekos klubas „Darbščiosos rankelės" (6 nariai). Saugios bendruomenės kūrimas prasideda nuo žmogaus: ženkle pavaizduotas saugus žmogus, jo artimiausi šeimos nariai, priderintas atšvaito-pakabuko fragmentas – šypsenėlė ir f
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Vida Urbonienė - Skaistgirio moterų draugija „Versmė“
Skaistgirio moterų draugijos "Versmė" moterys drauge kūrė saugios bendruomenės ženklą. Žalia ir geltona spalvos reiškia, kad mes esame budrūs ir saugūs. Raudonos spalvos ženkle nėra, nes per eilę metų dalyvaujant šiame projekte jaučiamės saugūs. Daug rank
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Renata Kavieckienė - Radviliškio rajono Šeduvos lopšelis-darželis
Visada reikia atkreipti dėmesį į šviesoforo spalvas, laikantis jų būsi saugesnis.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
DAIVA STAŠKŪNIENĖ - Radviliškio rajono Šeduvos lopšelis-darželis
Šiuo saugios bendruomenės ženklu noriu atkreipti dėmesį, kad tik kartu, ir tik teisingai dėvint atšvaitus mes būsime "SAUGI BENDRUOMENĖ" nuo mažiausio iki suaugusio.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
RAMUTĖ ANČERIENĖ - Radviliškio rajono Šeduvos lopšelis-darželis
Tik nuo mūsų pačių sąmoningumo priklauso ar mes esame "Saugi bendruomenė". Šiame ženkle pavaizdavau žmogaus siluetą iš susikertančių kelių.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Natalija Barštonienė - Radviliškio rajono Šeduvos lopšelis-darželis
Visada būk atidus ...
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Kristina Vasiliiauskienė - Radviliškio rajono Šeduvos lopšelis-darželis
Saugios bendruomenės pradmenys mokomos eismo saugumo nuo mažų dienų, tada labai tikime, kad užaugę vaikai laikysis saugaus eismo taisyklių ir mokins kitus.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Angelė Poškevičienė - Radviliškio rajono Šeduvos lopšelis-darželis
Saugi šeima visur ir visada laikosi saugaus eismo taisyklių.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Rita Masilionienė - Radviliškio rajono Šeduvos lopšelis-darželis
Saugi bendruomenė, kuri laikosi saugaus eismo taisyklių, saugo gamtą, neteršia aplinkos.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Roma Skestenienė - Radviliškio rajono Šeduvos lopšelis-darželis
Mažųjų bendruomenės saugi kelionė mokykliniu autobusiuku.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Juta Savickienė - Radviliškio rajono Šeduvos lopšelis-darželis
Ženkliuke pavaizduotos trys šviesoforo spalvos-žmogeliukai: raudona, geltona ir žalia. Visi kartu mes esame saugi bendruomenė.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Gileta Staškūnaitė - Radviliškio rajono Šeduvos lopšelis-darželis
Labai noriu, kad visos Lietuvos gyventojai būtų drausmingais eismo dalyviais, tada būtume didelė saugios bendruomenės šeima.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Rimantas Staškūnas - Radviliškio rajono Šeduvos lopšelis-darželis
Gerai išmoktos saugaus eismo taisyklės, tai saugios bendruomenės namo pamatai. Jei jų laikysimės, mūsų bendruomenės namai visada išliks saugūs.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Tatjana Vedeckienė - Radviliškio rajono Šeduvos lopšelis-darželis
Trys šviesoforo ir Lietuvos vėliavos spalvos įpareigoja mus būti saugiais eismo dalyviais.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Rasa Pilipavičienė - Radviliškio rajono Šeduvos lopšelis-darželis
Būk matomas ir saugus tamsiu paros metu.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Tomas Laugalys - Draugiškų šeimų bendruomenė "Jaunystė"
Ženklas saugus namelis prašo visų atkreipti dėmesį į tai, kad turim būti saugūs tiek namuose, tiek ir gatvėje, tiek maži, tiek ir dideli.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Jurgita Sadauskaitė - Draugiškų šeimų bendruomenė "Jaunystė"
Apsaugok draugą, siūsk sms ir primink, kad reikia užsidėti atšvaitą.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Leokadija Talalienė - Ukmergės rajono Siesikų miestelio bendruomenė
Laikydamiesi saugaus eismo taisyklių visi eismo dalyviai sukurs saugią bendruomenę.
Peržiūrėti darbą Balsuoti
Donatas Norkevičius - Gribžinių bendruomenė
Šviesu, saugu, suprantama.
Peržiūrėti darbą Balsuoti